Iskanje:     Napredno iskanje
Brskanje po kategorijah:



Vprašanje mag. Zlatka Jenka v zvezi z uvedbo davčnih olajšav za poslovne subjekte na obmejnih območjih

Državni svet Republike Slovenije je na 9. seji, dne 9. 7. 2003, v skladu z 41. členom poslovnika državnega sveta (Ur.l. RS, št. 44/93, 14/99) obravnaval vprašanje državnega svetnika mag. Zlatka Jenka v zvezi z uvedbo davčnih olajšav za poslovne subjekte na obmejnih območjih ter na podlagi prvega odstavka 56. člena zakona o državnem svetu (Ur.l. RS, št. 44/92) sprejel naslednji

S K L EP:

Državni svet Republike Slovenije podpira vprašanje državnega svetnika mag. Zlatka Jenka in predlaga Službi Vlade Republike Slovenije za strukturno politiko in regionalni razvoj, da vprašanje preuči in nanj odgovori.

Vprašanje državnega svetnika mag. Zlatka Jenka se glasi:

Ali se v okviru posebnih razvojnih vzpodbud pripravlja uvedba davčnih olajšav za poslovne subjekte kot nosilni instrument strukturne politike na obmejnih območjih (sedanja meja z RH - bodoča južna meja EU).

O b r a z l o ž i t e v:

Dnevno beležimo vse večji razkorak med razvitimi in nerazvitimi območji. Med nerazvita nedvomno sodijo obmejna območja, katerim bi morala država posvetiti še posebno skrb, tako na gospodarskem področju, kot na področju javnega sektorja vključno z mrežo institucij srednje in visokošolskega izobraževanja. V primeru obmejnih občin (razen obalnih) ugotavljamo, da dosedanja politika vlade ni dala želenih učinkov v smislu zmanjševanja teh razlik. Z ustanovitvijo Službe Vlade RS za strukturno politiko in regionalni razvoj pričakujemo na tem področju temeljite spremembe v smislu doseganja zastavljenega cilja - zmanjševanje razvojnih razlik. Ravno iz tega razloga in podobnih izkušenj lahko sklepamo, da so davčne olajšave primeren instrument razvojne politike predvsem kar se tiče razvojnega in investicijskega zagona ter odpiranja novih delovnih mest na obmejnih območjih.

* * *

Državni svet Republike Slovenije predlaga Službi Vlade Republike Slovenije za strukturno politiko in regionalni razvoj, da vprašanje preuči in v sladu s 96. členom poslovnika državnega sveta (Ur.l. RS, št. 44/93, 14/99) nanj odgovori v roku 30 dni.

Povezane vsebine
document 9. seja Državnega sveta Republike Slovenije