Iskanje:     Napredno iskanje
Brskanje po kategorijah:



Sklep o organizaciji in delu službe

Na podlagi četrtega odstavka 22. člena zakona o javnih uslužbencih (Uradni list RS št. 56/2002) in 101. člena poslovnika državnega sveta (Uradni list RS št. 44/93 in 14/99) je Državni svet Republike Slovenije na seji dne 21. januarja 2004 sprejel


SKLEP
O ORGANIZACIJI IN DELU SLUŽBE DRŽAVNEGA SVETA REPUBLIKE SLOVENIJE


I. TEMELJNI DOLOČBI

1. člen

S tem sklepom se določata organizacija in delo službe Državnega sveta Republike Slovenije (v nadaljevanju: služba državnega sveta) pri opravljanju strokovnih, administrativnih in drugih opravil in tehničnih nalog, s katerimi se zagotavljajo pogoji za delo državnega sveta, ter način uporabe posameznih določb zakona o javnih uslužbencih v službi državnega sveta.


2. člen

Za potrebe državnega sveta prevzame opravljanje določenih strokovnih, administrativnih in drugih storitev ter dobav blaga Državni zbor Republike Slovenije, o katerem predstojnika služb sprejmeta poseben dogovor.


II. ORGANIZACIJA SLUŽBE DRŽAVNEGA SVETA

1. Sekretar državnega sveta

3. člen

Delo službe državnega sveta vodi sekretar državnega sveta tako, da organizira in usklajuje delo službe pri opravljanju del in nalog za državni svet, njegova delovna telesa in državne svetnike, zagotavlja enotno delovanje službe, skrbi za razvoj organizacije in dela in opravlja druga dela in naloge v skladu z zakonom o državnem svetu, poslovnikom državnega sveta, tem sklepom in drugimi predpisi in splošnimi akti.

4. člen

Sekretar državnega sveta ima predvsem naslednja pooblastila:

- skrbi, da strokovna služba omogoča svetnikom opravljanje njihovih pooblastil

- pripravlja predlog proračuna državnega sveta za kolegij državnega sveta, ki ga dokončno sprejema državni svet

- odobrava uporabo finančnih in materialnih sredstev za delo državnega sveta in službe,

- določa višino sredstev za posamezne namene skupne porabe,

- zastopa državni svet pri sklepanju pogodb v mejah izvrševanja proračuna državnega sveta,

- odloča o izbiri izvajalcev v postopkih javnih razpisov,

- daje smernice in navodila za delo službe, s katerimi se zagotavlja njihovo enotno, usklajeno in učinkovito delo za državni svet,

- izdaja pravilnike, odredbe in druge splošne akte, za katere je pooblaščen z zakonom, podzakonskimi predpisi ali drugimi splošnimi akti,

- opravlja druge zadeve, določene z zakonom, poslovnikom državnega sveta, podzakonskimi predpisi in drugimi splošnimi akti

- razporeja delavce strokovne službe DS za opravljanje občasnih delovnih nalog.

5. člen

Sekretar državnega sveta lahko določena pooblastila iz druge, tretje, četrte in pete alinee prejšnjega člena prenese na posamezne javne uslužbence, če ti s tem soglašajo.

Pooblastilo mora biti pisno in mora vsebovati ime in priimek pooblaščenca ter obseg in trajanje pooblastila.


2. Pomočnik sekretarja državnega sveta

6. člen

Sekretar državnega sveta ima pomočnika, ki ga izmed sekretarjev komisij državnega sveta imenuje državni svet na predlog sekretarja državnega sveta.
Pomočnik sekretarja vodi in koordinira delo na področju priprave in poteka sej državnega sveta in njegovih delovnih teles.
Pomočnik sekretarja nadomešča sekretarja državnega sveta v njegovi odsotnosti.


3. Služba državnega sveta

7. člen

Služba državnega sveta opravlja strokovna, administrativna in druga dela, ki se nanašajo na delo državnega sveta, njegovih delovnih teles, interesnih skupin in državnih svetnikov.

Služba državnega sveta pripravlja strokovna in druga gradiva ter podatke, potrebne za delo državnega sveta, njegovih delovnih teles, interesnih skupin in državnih svetnikov, daje strokovna mnenja o zadevah, ki jih v skladu s svojimi pristojnostmi obravnavajo državni svet, njegova delovna telesa, interesne skupine in državni svetniki, spremlja uresničevanje sklepov državnega sveta in njegovih delovnih teles, ter opravlja druge naloge za potrebe državnega sveta, njegovih delovnih teles, interesnih skupin in državnih svetnikov ter za potrebe službe državnega sveta.

8. člen

Delovnim telesom državnega sveta in pri stikih državnih svetnikov z volilno bazo zagotavljajo strokovno in administrativno pomoč sekretarji komisij, svetovalci in referenti delovnih teles.

V primerih, ko se za opravljanje nalog iz prejšnjega odstavka oblikuje strokovna skupina, je sekretar delovnega telesa tudi vodja strokovne skupine.

9. člen

Službo državnega sveta sestavljajo sekretariat državnega sveta, pravna služba državnega sveta, pisarna predsednika državnega sveta in finančno ??? računovodska služba. Samostojna notranja organizacijska enota službe je notranjerevizorska služba državnega sveta.

Podrobnejša organizacija službe se določi v aktu o notranji organizaciji in sistemizaciji glede na naravo dela, obseg in zahtevnost dela, način opravljanja dela ter zahteve in posebnosti opravljanja dela za državni svet, ki ga sprejme državni svet.

III. DELOVNA RAZMERJA DELAVCEV SLUŽB


10. člen

Javni uslužbenci službe državnega sveta uresničujejo svoje pravice, obveznosti in odgovornosti iz delovnih razmerij v skladu s predpisi s področja delovnih razmerij, zakonom o javnih uslužbencih, s kolektivno pogodbo in na njihovi podlagi izdanimi podzakonskimi predpisi ter v skladu z akti državnega sveta.

O pritožbah zoper odločitve o pravicah in obveznostih iz delovnega razmerja javnega uslužbenca, zoper kršitve pravic iz delovnega razmerja in o drugih vprašanjih, kadar zakon to določa, odloča pristojna komisija za pritožbe iz delovnega razmerja, ki jo skladno z zakonom o javnih uslužbencih imenuje državni svet.

Sekretar državnega sveta ima glede delovnih razmerij javnih uslužbencev v službi državnega sveta pravice in dolžnosti predstojnika v skladu z zakonom, razen če zakon, ta sklep ali drug splošni akt ne določajo drugače.

Sekretar državnega sveta pripravi predlog kadrovskega načrta, ki vsebuje delovna mesta in število delavcev, ki se jih v proračunskem letu, za katerega plan velja, lahko zaposli v službah državnega sveta in mora biti usklajen s predlogom proračuna, ki ga državni svet načrtuje za plače in druge izdatke zaposlenim in ga potrdi državni svet ali njegovo delovno telo.

Pristojnosti tretjega odstavka tega člena ni mogoče prenesti na drugo osebo ali organ.


IV. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

11. člen

Akt o notranji organizaciji in sistemizaciji se mora uskladiti s tem sklepom najkasneje v roku 15 dni od uveljavitve tega sklepa.


12. člen

Z dnem, ko začne veljati ta sklep, preneha veljati sklep o organizaciji in delu službe Državnega sveta Republike Slovenije št. 040-03/93-2/1 z dne 7. aprila 1993 in na njegovi podlagi sprejeti akti.


13. člen

Ta sklep začne veljati naslednji dan po sprejemu v Državnem svetu Republike Slovenije.

Povezane vsebine
document 17. seja Državnega sveta Republike Slovenije