Iskanje:     Napredno iskanje
Brskanje po kategorijah:



Vprašanje Antona Kampuša, na kakšni podlagi so plačani delavci, zaposleni v Zavodu za gozdove Slovenije

Državni svet Republike Slovenije je na 7. seji, dne 11. 6. 2003, v skladu z 41. členom poslovnika državnega sveta (Ur.l. RS, št.44/93, 14/99) obravnaval vprašanje državnega svetnika Antona Kampuša na kakšni podlagi so plačani delavci, zaposleni v Zavodu za gozdove Slovenije ter na podlagi prvega odstavka 56. člena zakona o državnem svetu (Ur.l. RS, št. 44/92) sprejel naslednji

S K L E P

Državni svet Republike Slovenije podpira vprašanja državnega svetnika Antona Kampuša in predlaga Ministrstvu za notranje zadeve, da vprašanje prouči in nanj odgovori.

Vprašanje državnega svetnika Antona Kampuša se glasi:

Na kakšni podlagi so plačani delavci, zaposleni v Zavodu za gozdove Slovenije, ker po mnenju Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano le-ti niso delavci v upravnem organu.

O b r a z l o ž i t e v:

  1. Delavci Zavoda za gozdove Slovenije opravljajo svoje delo v sladu s svojimi letnimi plani, ki jih potrjuje Svet ZGS in ustanovitelj, torej Vlada RS. Količinsko in kakovostno so planirana dela na ravni zastavljenega. Zaposleni v ZGS pa se kljub temu, da delo kvalitetno opravijo, ne morejo znebiti občutka, da zato ne prejmejo ustreznega plačila in to v višini, ki jim pripada po veljavni zakonodaji. Resorno Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano jih prepričuje, da gre za pomanjkanje denarnih sredstev, vendar s tem odgovorom zaposleni v ZGS niso zadovoljni.
  2. Uredba o količnikih za določitev osnovne plače in dodatkih zaposlenim v službah Vlade RS in upravnih organih (Ur.l. RS, št.35/96 in dopolnitve) je delavce ZGS obšla, saj po mnenju MKGP zaposleni delavci ZGS niso delavci v upravnem organu.
  3. Zaposleni v ZGS od leta 1996 naprej niso dobili dodatkov, njihovi prejemki niso sledili dovoljeni rasti plač in so zaradi tega nastali veliki razkoraki v prejemkih do plač zaposlenih v drugih upravnih organih.
  4. Najnižje plače zaposlenih v ZGS so danes znane tako v Uradu za plače v javnem sektorju, kot tudi na MKGP.
  5. Zlasti je še vprašljivo, zakaj niti pri zadnjih uskladitvah ob koncu lanskega leta delavci ZGS niso dobili nič in so bili tako še dodatno prikrajšani, pa tudi poznejše (letošnje) povišanje količnikov za 0,15 je pri gozdarjih izostalo.
  6. Zaposleni v ZGS si glede izplačanih plač želijo izenačitve z drugimi sebi primerljivimi profili (kmetijska svetovalna služba, veterinarji ...) v okviru MKGP.

* * *

Državni svet Republike Slovenije predlaga Ministrstvu za notranje zadeve, da vprašanje prouči in v skladu s 96. členom poslovnika državnega sveta (Ur.l.RS, št. 4/93, 14/99) nanj odgovori v roku 30 dni.

Povezane vsebine
document 7. seja Državnega sveta Republike Slovenije